Strona:
  1. 1
  2. 3
  3. 4
  4. 5
enyoart

Fotele pokojowe

Wygodne fotele pokojowe powinny się znaleźć w każdym domu. Warunkują one przytulny, rodzinny klimat wnętrz. Chociaż ich podstawową właściwością bezsprzecznie pozostaje wygoda i komfort użytkownika, rośnie znaczenie wizualnej strony tego elementu wyposażenia. Co prawda producenci prześcigają się w dostarczaniu oryginalnych i świeżych rozwiązań, takich jak pufa skrzynia , jednak design mebla powinien być przede wszystkim spójny z generalnym zamysłem aranżacyjnym pomieszczenia. Niesłabnącą popularnością cieszą się półokrągłe siedziska-jajka, a dzieje się tak zapewne z uwagi na ogromną wygodę, jaką zapewniają korzystającej z niej osobie.

Nieco więcej kontrowersji wywołują natomiast fotele pokojowe o… geometrycznych kształtach. Chociaż na pierwszy rzut oka sprawiać mogą wrażenie zupełnie niewygodnych, ten niebanalny projekt w żaden sposób nie przekłada się negatywnie na komfort użytkowania. Kilka miesięcy temu do polskich domów i mieszkań szturmem wkroczyła duńska filozofia szczęścia – hygge – a jej założenia niezwykle szybko przeniknęły również do trendów aranżacyjnych. Nie da się ukryć, że większość z nich pokrywa się z modnym już od kilku lat skandynawskim minimalizmem. Oba te trendy łączy zamiłowanie do prostoty, przytulności i wykorzystania naturalnych materiałów. Fotele pokojowe z łatwością mogą stać się spójnym elementem wyposażenia właśnie takiego wnętrza.

Wystarczy zdecydować się na bezpretensjonalny model z drewnianymi nóżkami i wygodnym siedziskiem, a niemalże na pewno perfekcyjnie wpasuje się on w minimalistycznie zaaranżowane pomieszczenie. Fotele pokojowe są elementami wyposażenia stworzonymi przede wszystkim w trosce o komfort domowników. Aby jeszcze bardziej skupić się na ich wygodzie, niektóre modele wyposażone zostały w praktyczne podłokietniki lub fenomenalne podnóżki. Warto również upewnić się, że wybrany egzemplarz właściwie podpiera plecy i ułatwia zachowanie prawidłowej sylwetki – wyłącznie wtedy fotele pokoje będą kompleksowo spełniać swoje zadanie.