Wyszukaj 'prl'

  • enyoart

    PRL

    Powrót do przeszłości niekoniecznie oznacza skupianie się wyłącznie na elementach wyposażenia wnętrz w stylu klasycznym. Aby dostrzec fascynujące i atrakcyjne trendy wzornicze, nie ma potrzeby sięgać wzrokiem daleko wstecz. Meble PRL wracają do serc Polaków po długim okresie niezbyt pochlebnej recepcji. Przez długi czas po odejściu od socjalizmu w Polsce były postrzegane jako produkty wykazujące walory praktyczne, bez choćby domieszki finezji. W ostatnich latach jednak błyskawicznie wzrósł popyt na meble stylizowane na ten okres oraz akcesoria PRL.

    Fenomenu tych mebli należy najprawdopodobniej dopatrywać się w praktycznej estetyce i szczerym, prostym podejściu do sfery wizualnej. W świecie projektowania wnętrz istnieje teoria, która głosi, iż co 60 lat odradza się zainteresowanie pewnymi tendencjami i wzorcami stylistycznymi. Aranżacja bogata w meble PRL jest przede wszystkim praktyczna i wpisuje się we wzorce retro oraz vintage, które doceniane są niezmiennie od wielu lat.

    Warto wspomnieć o tym, iż większa część współczesnych mebli oraz akcesoriów PRL została stworzona na bazie autentycznych, rewitalizowanych produktów z tamtego okresu. Rzeczy postrzegane niegdyś jako bezużyteczne starocia przetwarzane są dziś na pełnowartościowe i cenne elementy wyposażenia wnętrz. W naszej ofercie można znaleźć nie tylko autentyczne akcesoria i meble PRL, lecz także współczesne projekty skupiające się na typowych i pożądanych cechach produktów z okresu Polski Ludowej.