Wyszukaj 'styl eklektyczny'

 • Wybierz producenta
  Strona:
  1. 1
  2. 3
  3. 4
  4. 5
  enyoart

  Styl eklektyczny

  Eklektyzm to kierunek, który powstał z miłości do rzeczy pięknych – niezależnie od ich stylu. Wywodzące się z rozmaitych epok czy części świata dzieła sztuki są ze sobą komponowane mimo pozornej niejednorodności. Rzecz jasna styl eklektyczny nie jest po prostu mariażem przypadkowych elementów – największe wyzwanie stanowi połączenie ze sobą obiektów w sposób, który pozwoli stworzyć homogeniczną całość. Meble w stylu eklektycznym cechuje przede wszystkim oryginalność i nietuzinkowość. Nie są to jednakże ekstrawaganckie czy dziwaczne modele. Cała sztuka polega na wykreowaniu takiego projektu, który spaja niejednakowe konwencje w harmonijny monolit.

  Po styl eklektyczny szczególnie chętnie sięgają producenci szezlongów. Ten specyficzny rodzaj kanapy, przypominający wydłużony fotel, pozwala komponować minimalistyczne, wręcz nieco surowe linie z przytulnym siedziskiem. Meble w stylu eklektycznym to w przeważającej większości rozmaite siedziska. Zaskakują formą, a ich frapujące kształty nie pozwalają oderwać wzroku. Istnieje kilka niezawodnych sposobów na zaprojektowanie zachwycających mebli w stylu eklektycznym. Przypuszczalnie najpopularniejszym z nich jest mieszanie starodawnej stylistyki ze współczesną, chociaż równie często spotkać można kompozycję industrialnych kształtów i przytulnych wykończeń.

  Manifestacją stylu eklektycznego bywają również wyraziste barwy mebli. W końcu jednym z podstawowych założeń tego nurtu jest przykuwanie uwagi – rezygnacja z neutralnych kolorów bywa na to doskonałym sposobem. W błędzie jest jednak ten, kto przez styl eklektyczny rozumie zestawianie ze sobą przeciwieństw. Sztuka tworzenia mebli w stylu eklektycznym jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Urządzone w stylu eklektycznym pomieszczenia wymykają się wszelkim konwenansom. Kluczowe znaczenie mają tu intuicja i wyczucie.