Runy z Białego Howlitu - zestaw 25 kamieni w saszetce

Producent: puckator

Runy z Białego Howlitu - zestaw 25 kamieni w saszetce

Cena od: 97,90

Porównaj ceny w innych sklepach:


lunamarket.pl 97,90

Runy z naturalnych kamieni - kamień: biały Howlit


Alfabet runiczny wykonany z naturalnych kamieni, z woreczkiem w komplecie. Kamienie mają zbliżone rozmiary, ale odrobinę różne kształty i są oszlifowane na gładko. Znaki są wyryte oraz pomalowane na kolor złoty. Komplet zawiera 25 kamieni. 24 kamienie mają wyryty znak, natomiast 1 jest pusty (nieoznaczony).


Komplet zapakowany jest w saszetkę z czarnego pluszu, zapinaną na zamek.

Kamienie mają barwę mleczno - białą, poprzecinane są szarymi żyłkami, miejscami zażółcenia.


Kamień: biały Howlit

Kamień spokoju, jasności umysłu i otwartości.

Pomaga skoncentrować się, ofiarowuje dar mądrości, oświecenia. Usuwa zasłony, za którymi kryje się prawda.

Wzmacnia pozytywne cechy charakteru.





Materiał:

kamienie howlitu w saszetce z czarnego pluszu

WYMIARY:

kamienie są różne od 1,5 cm do 3,5 cm, w każdym zestawie znajdują się kamienie zbliżone wielkością

Rozmiar woreczka: 10,0 cm x 8,0 cm.



Jak rozumieć Runy? Jak z nimi pracować i rozmawiać?


Do komunikowania się z Runami niezbędne jest pełne skupienie oraz zaufanie do własnej intuicji. Aby porozumieć się z nimi, trzeba oczyścić umysł i wprowadzić się w stan relaksu. Należy skupić się na pytaniu, na które chcemy uzyskać odpowiedź. Można odmówić modlitwę lub wypowiedzieć inkantację, wezwać anioły lub inne przyjazne energie, aby wsparły nasze działanie. Należy rozłożyć specjalnie przygotowaną tkaninę, aby na nią wysypywać wylosowane runy.

Osoby początkujące powinny zacząć od losowania jednej runy na raz. Runę należy położyć ją na tkaninie i analizować jej znaczenie. Z czasem można losować więcej run na raz i odczytywać energetykę z kilku symboli jednocześnie.


Znaczenie Run:


Fehu
: dobrobyt, sława, bogactwo

Uruz: popęd, potencjał, wolność

Thurisaz: Inspiracja, erotyka, wytrwałość

Ansuz: Bogowie, słowo, mądrość

Raidho: podróż, rozwój, ruch

Kenaz: ogień, entuzjazm, zapał

Gebo: ślub lub rozłąka, dar, partnerstwo

Wunjo: szczęście, młodość, radość z życia

Hagalaz: grad, podział, zniszczenie

Nauthiz: cierpliwość, potrzeby, ograniczenia

Isa: cisza, senność, stagnacja

Jera: czas zbierania dobrych plonów

Eihwaz: mądrość, wytrwałość, droga do celu

Perthro: przygotowanie, wybór i decyzja

Algiz: moc uzdrawiania, szlachetność, poświęcenie

Sowilo: słoneczne zwycięstwo i sukces

Teiwaz: męstwo, odwaga, zdecydowanie

Berkano: kobiecość, płodność, moc

Ehwaz: wierność, lojalność, partnerstwo

Mannaz: człowiek, ego i współpraca

Laguz: przypływy i odpływy

Ingwaz: regeneracja, odpoczynek i odnowienie

Othala: rodzina, tradycja, więzi

Dagaz: nadzieja,światło, powodzenie


Runy - to nazwa alfabetu runicznego o magicznych właściwościach. Alfabet ten używany był niegdyś przez ludy germańskie i nosił nazwę 'fuþark". Według dawnych wierzeń nordyckich runy podarował ludziom bóg Odyn, a ich używania nauczał inny bóg - strzegący Tęczowego Mostu Reg, inaczej zwany także Heimdallem, Hajmdalem lub Rigiem.

Kształt run starszego fuþarku jest kanciasty, są to głównie proste, krzyżujące się linie, brak tu łuków. Runy były używane do zapisu krótkich inskrypcji w drewnie, metalu czy na kamieniach (czyli na tzw. kamieniach runicznych), a kanciasty kształt liter tego alfabetu ułatwiał zapis na właśnie takich twardych powierzchniach.


Do run, oprócz ich znaczenia fonetycznego, było także przypisane dodatkowe, słowne - symboliczne znaczenie. Na przykład runa þ (th) oznaczała w fuþarku, tyle co þurisaz (olbrzym). Natomiast pełne, symboliczne znaczenie runy Fehu to: germańska nazwa Fehu - oznacza dobrobyt, bydło; gotycka nazwa tej runy: Faihu - bydło, dobrobyt lub bogactwo; staro-angielska nazwa tej runy: Foeh - bydło, lub pieniądze; staro-nordycka nazwa tej runy: Fe - żywy dobytek lub pieniądze.


Runy, oprócz funkcji normalnego alfabetu do zapisywania słów, spełniały również ważną rolę w obrzędach magicznych ze względu na swoją symbolikę duchową. Runy umieszczano zarówno na broni (tj. strzały, włócznie, miecze), jak i na codziennych przedmiotach, jak naczynia czy biżuteria. Wierzono, że każda z run ma swoją magiczną moc. Uważa się, że runy są symbolami działającymi na zasadzie „promieniowania kształtów”, czyli każdy symbol przywołuje subtelne energie ze świata ducha oraz z kosmosu. Według innych runy wywierają wpływ na podświadomość, aktywując siły psychiczne, które są ukryte pod progiem świadomości. Ponadto współcześnie runy są używane przez niektóre osoby m.in. do kształtowania osobowości (tzn. wzmacniania pewnych cech lub do eliminowania innych, jak np. lęk, brak pewności siebie itd.).

W średniowieczu Skandynawowie stworzyli tzw. skrypty runiczne, czyli zestawienia kilku lub nawet kilkunastu run o różnych, potężnych właściwościach. Odpowiednio zestawione symbole potrafiły np. ukoić ból, przynieść zwycięstwo w boju, przyciągnąć bogactwo, a zapisane alfabetem runicznym imię chroniło właściciela i przyciągało szczęście.


Każda runa ma przypisany swój numer, znak zodiaku, planetę lub gwiazdę, kolor, roślinę, drzewo, zwierzę i żywioł. Odzwierciedlenie run znajdziemy także w kartach Tarota.

Zobacz również