Wyszukaj 'lampa industrialna'

Wybierz producenta
  • enyoart

    Lampa industrialna

    Współczesne mieszkania w niczym nie przypominają tych sprzed kilku czy kilkunastu lat. Wystrój wnętrz jest dyscypliną, w której na przestrzeni stosunkowo krótkiego czasu zaszły ogromne zmiany. Dzisiejsze trendy są jasne i konsekwentne – ma być elegancko, nowocześnie i minimalistycznie . Takie standardy obowiązują w całym pomieszczeniu – lampa industrialna jest zatem elementem obowiązkowym. Zwisające z sufitu oświetlenie jest zwieńczeniem całej aranżacji. Ponieważ żyrandol stanowi poniekąd koronę całego pomieszczenia, dlatego tak istotne jest ścisłe dopasowanie go do klimatu wystroju.

    Lampa industrialna będzie najlepszym wyborem w przypadku nowoczesnego, lecz gustownie urządzonego wnętrza. Doskonale dopełni nawet pomieszczenia o charakterze wręcz ascetycznym. Szalenie istotnym detalem tego typu oświetlenia są żarówki. Przez lata panowały tendencje raczej do ukrywania tegoż elementu. Dzisiaj musi być ona duża, zauważalna, najlepiej z wyraźnie widocznym drutem. Niemalże całkowicie odchodzi się natomiast od papierowych i materiałowych abażurów. Lampa industrialna to przede wszystkim klosze wykonane ze stalowych prętów lub czystego szkła.

    Jedynym dopuszczalnym odstępstwem od tej normy jest wiklina – taki model doskonale sprawdzi się we wnętrzu wykończonym w duchu duńskiej filozofii szczęścia hygge. Bywa, że lampa industrialna przywodzi na myśl reflektor lub żyrandol, którego surowość kojarzy się nawet ze starodawnym szpitalem lub więzieniem. Modele stylizowane na oświetlenie przemysłowe są jednymi z najbardziej popularnych i stanowią odrębny, autonomiczny nurt. Współcześni dekoratorzy wnętrz śmiało sięgają po kolejne inspiracje z otaczającego ich świata, z przestrzeniami przemysłowym na czele. Tendencja ta nie omija instalacji oświetleniowych. Pod hasłem lampa industrialna kryć się może równie dobrze pojedyncza, niezamaskowana niczym żarówka.