Poduszki

 • Wybierz producenta
  Strona:
  1. 1
  2. 3
  3. 4
  4. 5
  enyoart

  Poduszki z nadrukiem, dekoracyjne, nowoczesne

  Myli się ten, kto uważa poduszki za wygodny, lecz miało istotny gadżet. Zwłaszcza te znajdujące się w najczęściej odwiedzanych przez gości pomieszczeniach mogą posłużyć jako element podkreślający charakter aranżacji. Poduszki dekoracyjne doskonale akcentują stylistykę pomieszczenia i oryginalne podejście właścicieli domu lub mieszkania do tej kwestii. To świetny sposób zamanifestowania swojego oryginalnego, wyjątkowego gustu. Dzięki nowoczesnym technologiom poduszki z nadrukiem prezentować mogą niemalże każdą grafikę. Warto jednak wybierać spośród fabrycznie przygotowanych opcji – daje to gwarancję prawidłowego rozmiaru czy właściwego rozmieszczenia nadruku. Co więcej, grafiki projektowane są zwykle tak, by współgrać z powszechnie panującymi, wnętrzarskimi trendami.

  Poduszki nowoczesne to bardzo często ukłon w stronę tradycji. Przejawia się to na przykład w wełnianej poszewce lub w folklorystycznym, staropolskim motywie. Miłośnicy orientalnych klimatów mogą się natomiast pokusić o wybór modelu zdobionego właśnie w tym stylu . W ten sposób zaakcentują tworzony z ogromną starannością klimat pomieszczenia. Poduszki dekoracyjne nie mają jednak wyłącznie ozdobnej roli. Oprócz ich podstawowej funkcji – podpierania głowy i zwiększania wygody w trakcie relaksu – można nabyć egzemplarz, którego powierzchnia ozdobiona została motywującym cytatem lub okolicznościowym hasłem. Intrygującym i godnym ogromnej uwagi rozwiązaniem są komplety pasujących do siebie stylistycznie poduszek. Zwykle powtarza się na nich ten sam motyw w różnych kolorach lub łączy je właśnie ta sama tonacja. Zdarzają się jednak również serie poduch, na których znajdują się poszczególne litery składające się na jedno słowo.

  Zdarza się, że poduszki nowoczesne zrywają z utartym, tradycyjnym kształtem i przyjmują formę wałka. Taki zabieg ma nie tylko liczne walory estetyczne, lecz pozwala również zwiększyć komfort i wygodę. Posiadanie przynajmniej jednego tego typu modelu pozwoli się wygodniej podeprzeć, a co za tym idzie – rozluźnić mięśnie i głęboko zrelaksować. Poduszki dekoracyjne dla dzieci stanowią zupełnie odrębną, niezwykle szeroką kategorią. Wykonane z myślą o maluchach modyfikacje dotyczą zwykle kształtu – na przykład chmurki – lub koloru. Przeważają barwy pastelowe, chociaż uroczym i przyjaznym najmłodszym domownikom rozwiązaniem są nadrukowane na poszewkach postaci z bajek. Poduszki z nadrukiem są natomiast doskonałym pomysłem na prezent. Bywając u kogoś w domu można z łatwością dostrzec, jaki model lub kolor byłby idealnym uzupełnieniem pomieszczeń. Taki prezent zapadnie w pamięć na długo i będzie cieszył obdarowaną osobę codziennie.