Strona:
  1. 1
enyoart

Karafki m.in. na wino i inne alkohole

Elegancko przygotowany stół na uroczystość rodzinną, ważny bankiet lub uroczysty obiad z przyjaciółmi na przykład z okazji ślubu, wesela, chrzcin, komunii czy jubileuszów, nie może obejść się bez pięknej zastawy stołowej. W jej skład rzecz jasna wchodzą naczynia takie jak talerze płytkie i głębokie, szklanki, kieliszki, sztućce, patery szklane czy półmiski.

Zamiast stawiać na stole wino czy inny alkohol oraz napoje w oryginalnych, szklanych lub plastikowych butelkach albo w tekturowych kartonach, można je przelać do estetycznych karafek. Są one wpisane w tradycję polską, choć w ostatnich latach nieco o nich zapomnieliśmy. Spełniają podobne zadanie jak dzbanki, choć mają inny kształt.

Najczęściej są przeznaczone na alkohole - nisko i wysokoprocentowe. Dzięki nim nasz stół nie straci nic ze swojej szykowności. W sklepie Enyoart prezentujemy szeroki przegląd karafek, wykonanych głównie ze szła. Mogą mieć one kształt klasyczny lub fantazyjny, świadczący o naszej wyobraźni i znajomości istniejących trendów w zakresie projektowania przedmiotów użytkowych.