Wyszukaj 'industrialny'

 • Wybierz producenta
  Strona:
  1. 1
  2. 3
  3. 4
  4. 5
  enyoart

  Meble industrialne

  Styl industrialny miał swoje początki w Nowym Jorku w połowie XX wieku. W tym okresie Amerykanie odczuli skutki recesji co spowodowało pojawienie się na rynku dużej ilości wolnych pomieszczeń poprzemysłowych. Na początku z tej okazji skorzystali wszelkiej maści artyści, przenosząc swoje pracownie do pomieszczeń znajdujących się w byłych fabrykach. W taki sposób narodził się styl industrialny.

  Do Polski moda na wnętrza industrialne dotarła dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W ostatnich jednak latach systematycznie zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast. Pomieszczania urządzone w stylu industrialnym, charakteryzują się akcentowaniem przestrzeni. Wysokie pofabryczne pomieszczenia i surowe, minimalistyczne dekoracje rozświetlone nielicznymi lampami - tym właśnie jest styl industrialny.

  Jeżeli planujesz urządzić swoje mieszkanie w stylu industrialnym, dominującym kolorem powinna być szarość lub biel. Nie można bać się przybrudzonych ściań, nierównej faktury - tego typu ubytki doskonale wpisują się w styl industrialny.